Rozpoczęcie naboru do szkół ponadgimnazjalnych

Drodzy absolwenci szkół podstawowych!!!

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej. Udostępniamy do Waszej dyspozycji elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą vEdukacja Nabór. W jednej bazie tego systemu znajdziecie 170 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego, z następujących miast i powiatów: Brzozowskiego, Dębickiego, Głogowa Małopolskiego, Jasielskiego, Jarosławskiego, Leskiego, Lubaczowskiego, Mieleckiego, Przemyśla, Sanockiego, Stalowowolskiego, Strzyżowskiego, Tarnobrzega; Pamiętajcie, że na podjęcie ostatecznych decyzji macie dużo czasu, gdyż proces wyboru szkół i składania podań będzie trwał od 14 maja br. do 29 maja br.

Jeśli Wasze macierzyste gimnazjum wprowadzało dane osobowe kandydatów powinniście otrzymać w nim login i hasło do swojego konta. Jeśli gimnazjum nie zakładało dla Was konta powinniście to zrobić samodzielnie, zapamiętując login, jaki zostanie Wam nadany w systemie i ustalone przez siebie hasło. Zanim jednak cokolwiek będziecie wykonywali w systemie zapoznajcie się dokładnie z przewodnikami, które są umieszczone w zakładce ,,Przewodnik". Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją. Pierwszy z przewodników przeznaczony jest dla kandydata rejestrowanego przez gimnazjum, a drugi dla kandydata rejestrującego się samodzielnie. W zakładce ,,Oferta szkół" zawarto opisy poszczególnych szkół i oddziałów. Z pewnością te informacje pozwolą Wam na bardziej świadome podejmowanie decyzji, co do wyboru szkół, do których będziecie kandydować. Pamiętajcie, że możecie kandydować najwyżej do 3 szkół, ale nie ma ograniczenia co do ilości oddziałów w tych szkołach!!! Im więcej oddziałów w nich wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do jednej z nich. Program działa tak, że przydziela kandydata do możliwie najwyższej preferencji na liście oddziałów ustalonej przez niego w systemie, biorąc pod uwagę zgromadzone przez kandydata punkty w procesie rekrutacji. System przydzieli kandydata tylko do jednego oddziału w jednej szkole, dlatego tak ważne jest, aby wybór i kolejność oddziałów były naprawdę przemyślane. W zakładce ,,Gimnazja" znajdziecie wykaz gimnazjów, które wprowadzają dane osobowe kandydatów – brak gimnazjum na tej liście oznacza, że kandydat musi samodzielnie założyć swoje konto w systemie naboru. W zakładce ,,Statystyki" zawarte są informacje o ilości osób, które wybrały dany oddział w swoich preferencjach (liczby te są uaktualniane na bieżąco). Dane w pozostałych zakładkach umieszczane będą w późniejszym etapie rekrutacji. Mamy nadzieję, że Wasza praca w systemie elektronicznego naboru będzie przebiegała bezproblemowo, a zawarte w nim informacje będą przydatne w podejmowaniu decyzji. Życzymy Wam trafnych wyborów związanych z dalszą drogą edukacyjną, jak najlepszych wyników edukacyjnych na zakończenie gimnazjum oraz realizacji wytyczonych celów.