Jedziemy do Włoch !

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zakwalifikowała wniosek naszej szkoły złożony w ramach akcji 1 – Mobilność uczniów i kadry w ramach sektora Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w programie Erasmus+ w roku 2015- "Nasza przyszłość w naszych rękach".

Po podjętych działaniach przygotowawczych przez szkołę pod względem językowym (m.in.stacjonarny 30 godzinny kurs języka włoskiego z native speakerem), zawodowym i pedagogicznym grupa młodzieży z kierunków: technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych wyjedzie na staż do Rimini, do włoskich przedsiębiorstw branży gastronomiczno-hotelarskiej i budowlanej. Odbywać oni będą 4 –tygodniową praktykę w kwietniu 2016 roku.

W czasie wolnym od pracy uczestnicy będą aktywnie spędzać czas we Włoszech i nawiązywać kontakty z rówieśnikami. W ostatnich dniach praktyk odbędzie się ewaluacja przebiegu stażu ,w trakcie której oceniani będą stażyści i pracodawcy. Po zakończeniu stażu pracodawcy podsumują nabyte kompetencje, wystawią oceny i wręczą certyfikaty/zaświadczenia.

430.jpgponte-di-tiberio-Gianni-Triggiani.jpgPonte_di_Tiberio_Rimini_Italy._Pic_01.jpgRimini_piazza_tre_martiri.JPG