Zdrowie wartością bezcenną

W ramach współpracy Zespołu Szkół w Czudcu z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie 9 października br. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w cyklu bardzo ciekawych zajęć na temat zdrowia i zagrożeń związanych z niedozwolonymi substancjami psychotropowymi. Wykład dr Tadeusza Wasilewskiego poświęcony był dopalaczom, narkotykom i innym używkom. Uczniowie zdobyli wiedzę mogącą niekiedy decydować o życiu i zdrowiu ich samych i ich kolegów. Uzupełnieniem pouczającego wykładu była poruszająca pantomima przygotowana przez studentów pielęgniarstwa.

Młodzież z zainteresowaniem  uczestniczyła również w zajęciach poświęconych zdrowej żywności – „Wiem, co jem”.

Podczas warsztatów „Czy zastrzyki zawsze bolą” uczniowie samodzielnie wykonywali zastrzyki na fantomach.

Twórczy dzień zakończyła prof. nadzw. dr hab. inż. Renata Tobiasz-Salach mówiąc wiele na temat prozdrowotnych właściwości owsa i wykonywanych z niego produktów. Młodzież opuściła krośnieńską uczelnię ze świadomością, że dowiedziała się wielu ważnych rzeczy na temat zdrowia i higieny życia.

warsztaty2015_1.jpgwarsztaty2015_2.jpgwarsztaty2015_3.jpgwarsztaty2015_4.jpg