XIV OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „DEUTSCHFREUND”

W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „Deutschfreund”, organizowanego przez firmę edukacyjną „Łowcy Talentów- JERSZ”, pod patronatem Politechniki Wrocławskiej, wzięło udział 15 uczniów naszej szkoły.

Konkurs ten miał na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów krajami niemieckojęzycznymi, rozwijani e różnych sprawności językowych oraz stwarzanie możliwości intelektualnego współzawodnictwa wśród uczniów danej szkoły, jak również w skali województwa i kraju. W konkursie brało udział ponad 6 tyś. uczniów z różnych typów szkół w Polsce.

W naszej szkole najlepszy wynik uzyskał : Wojciech Gątarski z kl. IV TŻ (26 miejsce na 378 uczniów   w woj. podkarpackim) oraz Żaneta Złotek ( IITŻN) i Mateusz Kania ( ITŻ).

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy.

Oprac. Ewa Birbach- Zandecka

Sprach.JPGSprach_2.JPG