Niecodzienna wystawa

W dniu 18 lutego miała miejsce w naszej szkole niecodzienna wystawa. W ramach zajęć dla młodzieży w przerwie międzysemestralnej ks. Paweł Blat wraz z uczennicami z Samorządu Szkolnego Agatą Wiater i Patrycją Rykałą przygotował wystawę pod tytułem „Piękno liturgii : naczynia , księgi i szaty liturgiczne”.

Część eksponatów pokazanych młodzieży pochodziła z prywatnych zbiorów księdza : ikony , niektóre szaty liturgiczne .Pozostałe eksponaty zgromadzone na tej wystawie można było zobaczyć dzięki życzliwości proboszczów naszego czudeckiego Sanktuarium ks .Antoniemu Kocołowi oraz proboszczowi parafii w Weryni ks. Jarosławowi Depczyńskiemu .Ksiądz Paweł przekazał odwiedzającym sporą wiedzę na temat historii i znaczenia w Kościele wystawionych przedmiotów .Zwiedzający mogli również obejrzeć krótki film związany z tematem wystawy.

wystawa_zsczudec_2016_1.JPGwystawa_zsczudec_2016_2.JPGwystawa_zsczudec_2016_3.JPGwystawa_zsczudec_2016_4.JPGwystawa_zsczudec_2016_5.JPGwystawa_zsczudec_2016_6.JPGwystawa_zsczudec_2016_7.JPG