Szkolny konkurs literacki „Czy znasz Pana Tadeusza” ?

W piątek 11 marca odbył się konkurs literacki sprawdzający wśród uczniów klas drugich znajomość epopei narodowej Adama Mickiewicza. W konkursie uczestniczyły pięcioosobowe drużyny wytypowane przez koleżanki i kolegów. Liderzy grup odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące bohaterów i miejsc wydarzeń, interpretowali ilustracje Andriollego, wyjaśniali znaczenie przeczytanych przez nauczycielki języka polskiego fragmentów poematu.

Ostatecznie rywalizację wygrała drużyna z klasy II technikum żywienia (TŻN) w składzie: Andżelika Łącka, Klaudia Pietrucha, Gabriel Sarna, Natalia Szela i Sylwia Świrad. Pozostałe drużyny: II technikum żywienia (TŻA) oraz II technikum architektury krajobrazu zajęły ex aequo drugie miejsce.

Uczestnicy literackich zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wysokie oceny z języka polskiego. Gratulujemy!

konkurs2016_1.JPGkonkurs2016_2.JPGkonkurs2016_3.JPG