Spotkanie młodzieży z panią podkomisarz

Po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół w Czudcu miała okazję spotkać się z panią podkom. Katarzyną Ciubą z Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.
Pani podkom. przekazała uczniom najważniejsze informacje na temat dopalaczy, ich zgubnego wpływu na organizm młodego człowieka. Wyjaśniła także, jak działają środki psychotropowe i jakie skutki mogą one wywołać w sferze psychofizycznej.

Pani policjantka rozmawiała z młodzieżą o wielu sytuacjach, w których może dochodzić do łamania prawa , przestrzegała uczniów przed ryzykownymi zachowaniami i negatywnymi skutkami         używek.
Celem spotkania było kształtowanie pożądanych społecznie postaw wśród młodzieży , umacnianie asertywnych zachowań oraz podnoszenie świadomości i wiedzy młodych ludzi na temat zagrożeń, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.

Funkcjonariuszka włączyła się w realizację programu „Szkoła wolna od dopalaczy- dopalacze, jak się przed tym bronić”?