Witaj szkoło!

Tegoroczny 1 września powitał nas piękną, słoneczną pogodą. Uroczysta msza św. w intencji nauczycieli i uczniów Publicznego Gimnazjum im św. Kingi oraz Zespołu Szkół w Czudcu została odprawiona o godzinie 9:00 w kościele p.w. Trójcy Świętej. Ksiądz Paweł Płaziak życzył młodzieży odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań i wiary w sens pokonywanych trudności. Przytoczył znamienne słowa Chrystusa: „Wypłyń na głębię!” .

W czasie inauguracji roku szkolnego pani dyrektor Marta Proksa zachęcała uczniów nie tylko do zgłębiania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności, ale także do różnorodnej działalności dla dobra społeczności i środowiska, np. w formie wolontariatu.

Z kolei wicestarosta powiatu strzyżowskiego pan Jan Stodolak wyraził przekonanie, że trzeba być ambitnym i konsekwentnym w działaniu, by czuć się spełnionym i odnieść zasłużony sukces. Szczególne życzenia adresował do uczniów klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego o specjalności strażacko-ratowniczej, którzy są nadzieją na przyszłość szkoły o bogatej, ponad siedemdziesięcioletniej tradycji.

Na zakończenie uczniowie spotkali się w klasopracowniach ze swoimi wychowawcami.

rokszkolny2016_1.JPGrokszkolny2016_2.JPG