Uczestniczyliśmy w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów do Częstochowy

Udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów stanowi jedną z licznych tradycji naszej szkoły.

W dniach 22-23.09.2016 uczniowie klas maturalnych wyjechali na Jasną Górę, by modlić się w intencji zdania egzaminów maturalnych i zawodowych, a także właściwych wyborów dalszej drogi życiowej.

Wyjazd odbył się o godzinie 6.30 sprzed szkoły. Po drodze młodzież odwiedziła kilka bardzo ciekawych miejsc związanych z kultem Maryi, św. Jana Pawła II i św. Faustyny Kowalskiej. Poznała Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Centrum Jana Pawła II .

Ciekawym przerywnikiem był wyjazd do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze, gdzie wszyscy świetnie się bawili.

Kolejnego dnia uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej na Jasnej Górze, koncelebrowanej pod przewodnictwem JE Ks. Bp Edwarda Białogłowskiego, w czuwaniu modlitewnym oraz w sakramencie pokuty.

Następnie udali się wraz z opiekunami do Muzeum Martyrologii Auschwitz - Birkenau na żywą lekcję historii. Zatrzymali się także w Krakowie, aby zwiedzić Wawel, Sukiennice i Stary Rynek.

W drodze powrotnej, mimo narastającego zmęczenia, wszystkim dopisywał dobry humor.

Udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów będzie na pewno ważnym wydarzeniem w życiu młodych ludzi, którzy już wkrótce decydować będą o swojej przyszłości.

pielgrzymka_2016_1.JPGpielgrzymka_2016_2.JPGpielgrzymka_2016_3.JPGpielgrzymka_2016_4.JPGpielgrzymka_2016_5.JPGpielgrzymka_2016_6.JPGpielgrzymka_2016_7.JPGpielgrzymka_2016_8.JPGpielgrzymka_2016_9.JPG