Zjazdy Absolwentów – spotkaniem przyjaciół

Upływający czas, tęsknota za latami młodości i nadzieja na odnowienie przyjaźni ze szkolnych lat sprzyjają organizowaniu Zjazdów Absolwentów z różnych roczników, i tych starszych, i tych nieco młodszych. Takie właśnie wydarzenia miały miejsce w Zespole Szkół w Czudcu w ostatnich tygodniach. 17 września spotkali się uczniowie dawnej klasy IV B, którzy ukończyli liceum w roku 1980, natomiast 1 października absolwenci klas IV A i IV B, rocznik 1973.

Spotkania rozpoczęły się uroczystą mszą św. odprawianą przez kolegów – księży, później absolwenci udali się na cmentarz, by w zadumie pochylić się nad grobami swoich pedagogów, a nierzadko także kolegów ze szkolnej ławy. Ciekawym przeżyciem było dla wszystkich zwiedzanie szkoły, która przez minione lata zmieniła się nie do poznania. Z uśmiechem wspominano szkolne „przewinienia”, najbardziej charakterystycznych nauczycieli, młodzieńcze uczucia i marzenia. Wielogodzinne radosne spotkanie odjęło wszystkim lat, pozwoliło powrócić do czasów pięknej młodości i na powrót cieszyć się wzajemną sympatią i życzliwością.

zjazd_absolwentów_1980_1.JPGzjazd_absolwentów_1980_2.JPGzjazd_absolwentów_1980_3.JPGzjazd_absolwentów_1980_4.JPGzjazd_absolwentów_1980_5.JPGzjazd_absolwentów_1980_6.JPGzjazd_absolwentów_1980_7.JPG