Spacer śladami historii

W pogodny jesienny dzień, 27 października, uczniowie klasy I technikum żywienia udali się wraz ze swoimi opiekunami na spacer po Czudcu „śladami historii”.  Najpierw zwiedzili zabytkowy kościół p.w. Świętej Trójcy wraz z podziemiami, później zatrzymali się przy tzw. górnym podcieniu w rynku, by następnie udać się do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie zobaczyli ocalałe ze zniszczeń wojennych judaika – pamiątki po mieszkających w Czudcu wyznawcach religii mojżeszowej.

W drodze do kościółka św. Marcina przystanęli jeszcze przy dawnym domu rabina i dawnej żydowskiej łaźni rytualnej –mykwie. Ze wzgórza przy kościółku podziwiali piękną panoramę Czudca otoczonego zewsząd kolorowymi lasami. Na zakończenie wycieczki młodzież udała się na cmentarz parafialny, by przy krzyżu poległych w wojnie polsko-sowieckiej pomodlić się za wszystkich żołnierzy, którzy walczyli i zginęli w obronie ojczyzny.

czudec2016_1.JPGczudec2016_2.JPGczudec2016_3.JPGczudec2016_4.JPGczudec2016_5.JPGczudec2016_6.JPGczudec2016_7.JPG