Program edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa" - edycja 2016/17

We wrześniu b.r. nasza szkoła zgłosiła swój udział w VII edycji Programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i  nauczycieli” organizowanego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Ogólnopolski Program Edukacyjny GIODO ,,Twoje dane - Twoja sprawa…”, zapoczątkowany został w 2009 r. i zrzesza z roku na rok coraz większą liczbę szkół.

Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy nauczycieli i uczniów związanej z ochroną danych osobowych i prawem każdego człowieka do prywatności oraz kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy obywatelskiej.

Cele Programu zgodne są z podstawą programową kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkól. Ponadto Program ten wpisuje się także w idee kompetencji kluczowych - kompetencje społeczne i obywatelskie.

W ramach programu w naszej szkole przeprowadzona zostanie m.in. ankieta na temat wiedzy o ochronie danych osobowych oraz odbędą się zajęcia związane z tematyką ochrony danych osobowych. Na lekcjach młodzież dowie się o prawach, jakie jej przysługują, jak bezpiecznie poruszać się w Internecie, jak unikać zagrożeń związanych z udostępnianiem swoich danych w Internecie.

Więcej informacji o projekcie na stronie  http://www.giodo.gov.pl  lub u koordynatora projektu p. Małgorzaty Piękoś.