Zespół Szkół w Czudcu włącza się do akcji „Ożywić Pola – „Rok Gęgawy”

Uczniowie naszej szkoły zgłosili swój udział w akcji organizowanej przez czasopismo „ Łowca Polski”, której hasło brzmi „ Ożywić Pola”. Tegorocznej X edycji konkursu patronuje gęś gęgawa. Akcja „Ożywić Pola” polegać będzie głównie na współpracy młodych ludzi z kołem łowieckim „Rogacz” w Niechobrzu oraz z Nadleśnictwem Czudec.

Uczestnicy projektu będą promować w środowisku lokalnym wiedzę na temat ekologii oraz  gospodarki łowieckiej. W akcji biorą udział uczniowie technikum architektury krajobrazu oraz ich koledzy z technikum żywienia. 6 grudnia br. pani dyrektor Marta Proksa i nauczycielka zawodu Anna Godek uczestniczyły w konferencji szkoleniowej zorganizowanej przez Zarząd Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie i redakcję „ Łowcy Polskiego”. Szkolenie odbyło się w Centrum Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Kolbuszowa w Świerczowie a brali w nim udział przedstawiciele szkół oraz kół łowieckich.

2016-12-06_10.29.57.jpg2016-12-06_10.54.14.jpg2016-12-06_12.20.12.jpg