Dostojny gość w Zespole Szkół w Czudcu

Pracownicy i uczniowie szkoły z niecierpliwością oczekiwali w środę - 8 lutego - na wizytę wyjątkowego gościa – Jego Ekscelencję Jana Wątrobę, biskupa rzeszowskiego. Po uroczystym powitaniu ksiądz biskup został zaproszony na program artystyczny, którego głównym bohaterem był patron 2017 roku – św. Brat Albert Chmielowski.

Prezentacja multimedialna zdjęć z życia Adama Chmielowskiego – brata Alberta ukazywała nieprawdopodobną przemianę wewnętrzną artysty malarza, który całkowicie i nieodwołalnie poświęcił się ludziom biednym, wzgardzonym i samotnym. W każdym potrzebującym pomocy brat Albert widział skrzywdzonego Chrystusa ze swojego obrazu Ecce Homo.

Ks. biskup w bardzo ciepłych słowach podziękował młodzieży za pięknie przygotowany program i za chwile refleksji nad szlachetnością i heroiczną odwagą „brata naszego Boga”. Wyraził także słowa uznania dla różnorodnych inicjatyw charytatywnych podejmowanych przez społeczność szkolną. Podziękował nauczycielom za wychowywanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskiego miłosierdzia a uczniom za wrażliwość serc i sumień.

Wszystkim obecnym życzył trwania w dobru i wzajemnej życzliwości a na zakończenie udzielił duszpasterskiego błogosławieństwa.

Biskup_2017_1.JPGBiskup_2017_2.JPGBiskup_2017_3.JPGBiskup_2017_4.JPGBiskup_2017_5.JPGBiskup_2017_6.JPGBiskup_2017_7.JPGBiskup_2017_8.JPGBiskup_2017_9.JPG