Wojewódzki finał zawodów „Sprawni jak żołnierze” w ZS w Czudcu!

Wojewódzki finał Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak żołnierze” został rozegrany 19 maja br. w Zespole Szkół w Czudcu. Zawody otworzył inspektor ds. obronnych Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Robert Zygmunt, który życzył młodzieży jak najlepszych wyników, pogratulował siły charakteru, patriotycznej postawy a także zaangażowania na treningach.

Konkurs jest pięciobojem, na który składa się 5 dyscyplin: sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie z karabinka sportowego, udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, rzut granatem oraz bieg na orientację w lesie. Od zawodników wymaga wiedzy oraz bardzo dobrego i wszechstronnego przygotowania sprawnościowego i kondycyjnego. Drużyny naszej szkoły wystąpiły w składzie: Aleksandra Gierlak, Gabriela Kaźmierska oraz Aleksandra Solecka, Grzegorz Czarnik, Sebastian Domino i Dominik Witek. Nasi młodzi zawodnicy zajęli na zawodach wysokie drugie miejsce, natomiast dziewczęta miejsce trzecie. Młodzieży i opiekunowi mgr Jackowi Lenartowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Rywalizację wśród chłopców wygrała bezkonkurencyjna drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6 z Krosna, natomiast wśród dziewcząt drużyna z Miejskiego Zespołu Szkół, również z Krosna. Zwycięzcy reprezentować będą województwo podkarpackie na zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

sprawni_jak_2017_1.JPGsprawni_jak_2017_2.JPGsprawni_jak_2017_3.JPGsprawni_jak_2017_4.JPGsprawni_jak_2017_5.JPGsprawni_jak_2017_6.JPGsprawni_jak_2017_7.JPGsprawni_jak_2017_8.JPG