Spotkanie z panem policjantem

W czasie spotkania z uczniami asp. szt. Piotr Niemiec  przedstawił najważniejsze  informacje na temat dopalaczy oraz ich zgubnego wpływu na organizm młodego człowieka. Wyjaśnił ponadto, jak działają takie środki i jakie skutki mogą wywołać w sferze psychofizycznej. Uświadomił także młodzieży, kiedy dochodzi do łamania prawa i jakie są tego konsekwencje. Pogadanka wzbogacona była ciekawymi filmami i prezentacjami.

Celem spotkania było kształtowanie u młodych ludzi pożądanych społecznie postaw, umacnianie asertywnych zachowań oraz podnoszenie świadomości i wiedzy młodzieży na temat współczesnych zagrożeń, w tym cyberprzemocy i handlu ludźmi.

Poprzez udział w spotkaniu funkcjonariusz policji włączył się w realizację programu „Szkoła przyjazna rodzinie”.