Poranek z Wyspiańskim

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych w naszej szkole uświetnił program artystyczny poświęcony Stanisławowi Wyspiańskiemu - jednemu z najwybitniejszych polskich twórców. W klimat królewskiego Krakowa, ukochanego miasta artysty, wprowadziła słuchaczy nastrojowa piosenka „Kraków. Tak, wiem” w wykonaniu ucznia klasy I technikum budowlanego Brayana Gwiżdża.

Następnie Ola Gierlak i Karol Stawarz przedstawili publiczności prezentację multimedialną ukazującą barwne i trudne zarazem życie Stanisława Wyspiańskiego oraz jego wszechstronną i bardzo oryginalną twórczość. Puentą tej części programu był pożegnalny wiersz artysty „Niech nikt nad grobem mym nie płacze”.

Z kolei nauczyciele i uczniowie przeczytali wybrane fragmenty „Wesela”, ukazujące niezwykły kunszt słowa Wyspiańskiego i wyjątkowy zmysł obserwacji. W ten sposób chwile refleksji nad życiem i dziełami młodopolskiego artysty dopełnione zostały  jego mądrymi, przyjmującymi charakter złotych myśli - spostrzeżeniami.