Wycieczka po ziemi krośnieńskiej

Uczniowie technikum hotelarstwa oraz ich koleżanki z kółka plastycznego uczestniczyli wraz z opiekunkami mgr Anną Cygan i mgr Magdaleną Farej w bardzo ciekawej wycieczce po ziemi krośnieńskiej.

W stolicy polskiego szkła zwiedzili Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Muzeum Podkarpackie a także Galerię BWA, gdzie prezentowane są aktualnie prace Doroty Sadovskiej pt. Żywe suknie orazPetera Kalmusa Anarchia – Sztuka. W Hotelu Nafta Krosno poznali nowoczesne wyposażenie restauracji wraz z zapleczem kuchennym, wystrój pokoi hotelowych oraz sposób organizacji hotelowego SPA. W pobliskiej Korczynie zatrzymali się w Pijalni Czekolady pana Mirosława Pelczara. Dwukrotny Mistrz Polski Cukierników w swojej wytwórni wyczarowuje czekolady o wyjątkowym smaku i najwyższej jakości. Uczniowie nie tylko smakowali czekolady z naturalnymi bakaliami, przyprawami i liofilizowanymi owocami, ale także ręcznie robione praliny, trufle i czekoladę pitną. Prawdziwą gratką były dla nich warsztaty czekoladowe, w czasie których przygotowywali dla siebie słodziutką niespodziankę. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu miłych i niezapomnianych wrażeń.