„Sprawni jak Żołnierze 2018”!

W Zespole Szkół w Czudcu 23 kwietnia br. odbyły się rejonowe eliminacje Zawodów Sportowo-Obronnych „ Sprawni jak Żołnierze”.

W tegorocznej 41. już edycji zawodów wzięło udział 14 drużyn : 8 męskich i 6 żeńskich z następujących szkół: Liceum Ogólnokształcącego z Kamienia, Zespołu Szkół Licealnych z Leżajska, Liceum Ogólnokształcącego z Łańcuta, Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego z Głogowa Młp., Zespołu Szkół Energetycznych z Rzeszowa, Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego z Rzeszowa, Zespołu Szkół Mechanicznych z Rzeszowa, Zespołu Szkół Zawodowych z Pustkowa-Osiedla oraz z Zespołu Szkół w Czudcu.Konkurs „ Sprawni jak Żołnierze” jest pięciobojem, na który składa się 5 dyscyplin: sprawnościowy tor przeszkód, strzelanie z karabinka pneumatycznego, udzielanie pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia człowieka, rzut granatem oraz bieg na orientację w lesie. Konkurencje wymagają zarówno umiejętności sprawnościowych, jak i wiedzy teoretyczno-praktycznej.

I miejsce w kategorii dziewcząt zajęła - po długiej, do końca wyrównanej i zaciętej rywalizacji - drużyna z ZS z Pustkowa, II miejsce drużyna z ZS Licealnych z Leżajska a miejsce III drużyna z ZS w Czudcu w składzie: Aleksandra Gierlak, Aleksandra Ruszała i Aleksandra Solecka.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła Ola Gierlak przed Olą Ruszałą, która z kolei uzyskała najwyższy wynik na strzelnicy. W najbliższym czasie drużyna dziewcząt reprezentować będzie naszą szkołę i region na etapie wojewódzkim zawodów „Sprawni jak Żołnierze” .

W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Mechanicznych z Rzeszowa, II miejsce z Liceum Ogólnokształcącego z Kamienia a miejsce III drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Głogowa Młp. W klasyfikacji indywidualnej uczeń naszej szkoły Dominik Witek uplasował się na wysokim drugim miejscu.

Młodym zawodnikom i ich opiekunowi panu Jackowi Lenartowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!