Międzypokoleniowo w miłej atmosferze.

22 maja 2018 roku w ramach Międzypokoleniowego spotkania będącego częścią innowacji Etykieta młodego Polaka XXI wieku uczniowie klas 1TBŻ, 2LO i 3TŻH mieli okazję porozmawiać z Panią Marią Bałchan, absolwentką LO w Czudcu, przewodniczącą Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Czudeckiej, która podzieliła się z młodzieżą wiedzą o dawnych dziejach Czudca.

Opowiedziała o szkolnych problemach i zapamiętanych epizodach ze swoich młodzieńczych lat.

Mogliśmy zobaczyć wiele książek i gazet związanymi z dawnymi czasami szkoły. Pani Maria zachęcała do czytania „Kwartalnika Czudeckiego”, w którym można śledzić zachodzące w Czudcu zmiany. Wspomniała o tym, że była pomysłodawcą, współzałożycielem i sponsorem gazety. Pani Maria opowiedziała o trudach wiążących się
z wydaniem kwartalnika, ale i o pomocy dobrych ludzi, bez których ta gazeta nie istniałaby. To spotkanie uświadomiło nam, że warto rozmawiać i korzystać z doświadczeń starszych, bo dzięki temu przeszłość nabiera barw i wiemy po prostu więcej.

Diana Barć, Dominik Strzępek - 1TBŻ

spotkanieBalchan20181.JPGspotkanieBalchan20182.JPGspotkanieBalchan20183.JPGspotkanieBalchan20184.JPGspotkanieBalchan20185.JPG