Lekcja o funduszach europejskich

Nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej: Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Celem akcji jest wzrost wiedzy uczniów z zakresu przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz poznanie, jakie możliwości młodym ludziom dają Fundusze Europejskie oraz jak wspierają one tworzenie i rozwój firm. Podczas dwóch 45-minutowych zajęć uczniowie z klasy I i III technikum dowiedzieli się, jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w prosperujący biznes. Uczniowie uczyli się ponadto tworzyć uproszczony model biznesowy (Business Model Canvas) i wypełniać wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów. Podczas drugiej części zajęć grali w grę edukacyjną „Czas na Start-up!”. Wcielali się w młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu.

DSC 0924DSC 0926